To nejlepší know-how od jazykových expertů
pro studenty jazyků

2. – 6. 10. 2023

více než 15 přednášek a 6 workshopů

Registrujte se NYNÍ a dostanete to nejlepší z Umění jazyků 2022 jako dárek

Pusťte si videopozvánku

Nakopněte s novým školním rokem svou motivaci.

Konečně se posuňte dál a splňte si svůj jazykový sen.

Získejte praktické vychytávky od těch nejlepších v oboru.

Čeká vás více než 20 příspěvků

Pojďte se inspirovat tipy jazykových odborníků.

Ve spolupráci s 15 experty na jazykové vzdělávání, metodiky a učiteli jazyků jsme připravili online konferenci zdarma, která vám zodpoví všechny otázky ohledně vašeho studia.

Nejméně 2 videa každý den

Každý den ráno dostanete do své e-mailové schránky odkaz na nejméně  3 videa. Podívat se na ně můžete kdykoliv přes den až do půlnoci.

Živé workshopy

A to není vše. Naši řečníci pro vás připravili také workshopy, které proběhnou LIVE, tedy na živo, a zaměříme se v nich na praktickou stránku věci.

Oceňuji, že jsem mohla část příspěvků zhlédnout podle svých (učitelsky omezených) časových možností. Příspěvky nebyly zbytečně dlouhé, s kvalitním obsahem.

Pondělí 2. 10. 2023

Přednášky

Umělá inteligence (AI) v jazykovém vzdělávání

Už vás nebaví tradiční metody učení jazyků? Vyzkoušejte samostudium při učení jazyků pomocí umělé inteligence (AI)! Helena Flámová vám ukáže její výhody a upozorní vás na možná rizika. V současné době je nejpraktičtějším nástrojem pro samouky ChatGPT, a proto se Helena zaměří především na tento nástroj. Ukáže vám, jak jej využít v tvorbě textu, ke korektuře, k překladu i k interakci - písemné i ústní. Vše si následně můžete prakticky vyzkoušet v rámci navazujícího workshopu.

Řečník: Helena Flámová

Jak vyzrát na zabijáky motivace

Učení cizího jazyka je běh na dlouho trať, kterou ale dokáže každý. Stačí k tomu správné metody a přístup - jaké? To se dozvíte v příspěvku od Online jazyky.

Řečník: Lucie Hodovalová

Rozhovor: Jak zavést cizí jazyky do firmy

Adél Tomešová (firemní specialistka) a Monika Urbančíková (Specialistka na vzdělání ve firmě Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.) se pobaví o tom, jak překlopit prezenční výuku do online prostředí, jak připravit zaměstnance na změny a jaké jsou benefity cizích jazyků ve firmě. 

Řečník: Adél Tomešová

Workshopy

Umělá inteligence (AI) – využití v praxi

V rámci workshopu si vyzkoušíte následující nástroje AI v praxi: ChatGPT, FromTextToSpeech, Canva a MSBing Image Generator. Budete mít možnost své výstupy porovnat s dalšími účastníky.

Před workshopem je nutné si nainstalovat nástroje, které jsou popsány v tomto manuálu. Startujeme v 18 hodin.

Workshop vede: Helena Flámová

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Úterý 3. 10. 2023

Přednášky

Jak na slovíčka v angličtině?

Broňa Sobotka vám ve svém příspěvku předá své know-how, jak si vybudovat solidní slovní zásobu a jak ji dále rozvíjet. Naučíte se nová slovíčka vstřebávat efektivně a ukládat si je do paměti tak, že už je nezapomenete. Představí vám také jím osvědčené metody a nástroje pro učení se slovíček.

Řečník: Broňa Sobotka

Překlad při učení jazyků

Ve škole jsme překlady zažili možná skoro všichni. Je ale používání překladu do/z mateřského jazyka přínosem při učení se cizím jazykům, nebo je to spíše na škodu?

Řečníci: Marek Vít a Helena Zitková

Jak nakopnout zaměstnance při výuce cizích jazyků

Máte ve firmě nastavené jazykové vzdělávání? Nebo se teprve firemní výuku chystáte zavést? Nechte se inspirovat tipy, jak podpořit zaměstnance a zvýšit jejich motivaci při výuce, které vám předá firemní konzultantka Adéla Tomešová.

Řečník: Adél Tomešová

Workshopy

Nejčastější chyby v angličtině

Nejčastější chyby v angličtině, které vám Broňa Sobotka představí pomocí zábavného programu Kahoot!

Workshop vede: Broňa Sobotka

Startujeme v 18 hodin!

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Středa 4. 10. 2023

Přednášky

Tajné triky polyglotov: Ako sa naučiť jazyk aj bez vycestovania do zahraničia

Řečník: Lýdia Hric Machová

Jak začít a vytrvat. Klíč k dlouhodobým výsledkům
  1. Máte touhu začít se učit nový jazyk, ale nevíte, jak na to?
  2. Začali jste se učit nový jazyk, ale brzy jste ztratili motivaci a vzdali jste to?
  3. Pociťujete nedostatek sebedisciplíny nebo času pro učení?
Doražte na webinář a zapojte nový jazyk do vašeho života. Z webináře si odnesete 12 konkrétních kroků, jak se začít učit nový jazyk a jak v tom vydržet.

Řečník: Tomáš Bednář

Zapomeňte na učení

"Se učit, se učit, se učit" říká Mireček v Básnících. Prý to kdysi podobně říkal Lenin. Ať už to byl kdokoli, není to žádná převratná myšlenka, pokud se chceme zlepšit třeba v jazyce. Že?

Ale co když nemáte čas nebo motivaci na pravidelné lekce? Nemáte dost sebedisciplíny na plány typu "pět minut denně", samomluvu nebo přepnutí nastavení mobilu do angličtiny? Nechcete se koukat na filmy anglicky, protože večer už si chcete odpočinout a "vypnout"? 

A přesto nechcete z angličtiny všechno zapomenout, naopak - chcete se průběžně zlepšovat? 

Tak zapomeňte na učení... Nejste už přece ve škole!

Řečník: Jana Čtveráčková 

Workshopy

Učení jazyků prostřednictvím populární hudby

Workshop vede: Marek Vít a Helena Zitková

V cizím jazyce se můžete zlepšovat a upevňovat si jeho znalost i mnoha méně tradičními způsoby. Obrovský potenciál má např. populární hudba. Přijďte se inspirovat na náš workshop.

Startujeme v 18:00.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Čtvrtek 5. 10. 2023

Přednášky

Učíš se cizí jazyk? Pojď si nejdřív uklidit

4 + 1 tip pro studenty cizích jazyků. Debordelizace, rekapitulace, the best of, spolupráce s lektorem a tipy, kam si ukládat studijní zdroje. Praktický příspěvek pro každého, kdo se učí cizí jazyk. Pojďte uklízet!

Řečníci: Digi lektorky Ivana a Hanka

Jak efektivně převádět gramatickou teorii do praxe

Přijde vám, že kdykoliv se učíte teoretická gramatická pravidla, tak už jim relativně rozumíte, ale jakmile je máte použít, z hlavy se vám "vykouří"? Pravděpodobně je to tím, že se vám nedaří efektivně převádět teorii do praxe. Chcete se to naučit? V tom případě je pro vás tato přednáška to pravé ořechové. Získáte potřebné know-how i praktický návod, jak (nejen) gramatiku převádět i do praxe.

Řečník: Eliška Krásná

9+1 sabotérů, kteří brzdí váš (jazykový) růst

Víte, kdo hází vidle do našich snů a cílů a to nejen v cizích jazycích? Proč něco opravdu chceme, ale nedokážeme se k tomu dokopat? Mohou za to naši vnitřní sabotéři!

Podívejte se na galerii záškodníků, kteří nás drží v zóně pohodlí, a získejte tipy, jak na ně vyzrát. Ukažte vnitřním sabotérům, kdo je tady šéf, a začněte cestu za úspěchem nejen v oblasti cizích jazyků."

Řečník: Soňa Dobiášová

Workshopy

Jak začít a vydržet

Workshop vede: Tomáš Bednář

V tomto vysílání si s Tomášem vyzkoušíte stanovit své vlastní cíle a vybudovat návyky, které vám usnadní vaši jazykovou cestu. Pusťte se do učení zábavně a naučte se, jak začít a vydržet!

Startujeme v 17:00.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

21 zábavných a praktických anglických frází

Workshop vede: Soňa Dobiášová

V tomto dynamickém workshopu se naučíte a procvičíte zábavné anglické fráze, které vám pomohou jednoduše a trefně popsat různé situace. Vše si procvičíte pomocí pracovního listu a jako bonus dostanete přístup do minikurzu Fun and Handy English Phrases na Jazyko.cz v hodnotě 590 Kč zcela ZDARMA.

Vysílání začíná v 18:30.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Pátek 6. 10. 2023

Přednášky

Přízvuk není bariéra, ale dar

Podívejme se na přízvuk mateřského jazyka z jiného úhlu - proč někdy neslyšíme hlásky jiných jazyků, co je důležité při komunikaci jiným jazykem k dorozuměním a proč nám může být náš přízvuk prospěšný a dokonce se stát naším atributem.

Řečník: Martina Henderson

Chyba je parťák!

Každý dělá chyby. Hodně chyb. Když se něco učíme, třeba jazyk, je naprosto přirozené, že děláme chyby.

My je dokonce potřebujeme, abychom se naučili, co pro nás funguje a co ne, abychom se posunuli dál, a samozřejmě je to přímý důkaz toho, že se snažíme tvořit samostatný projev a nejenom opakujeme, nebo se učíme slova či fráze nazpaměť.

Zahoďte své pocity perfekcionismu (a své ego - ano, ano) a schválně si ověřte, jestli berete své chyby jako prostředek k vylepšení se v jazyce, nebo jestli necháváte, aby vás chyby brzdily v posunu kupředu!

Řečník: Karoline Němcová Růžičková

Jak se naučit naprosto cokoli

Učíte se anglicky či jinak a stále to není ono? Trápí vás nejistota? Nevíte, jak na studium, abyste skutečně viděli výsledky? Pak si nenechte ujít tento online příspěvek, který vás provede čtyřmi základními tipy, jak se (na)učit cokoli efektivně a navíc s radostí.

Řečník: Dominika Pašková

Workshopy

Frázová slovesa, která musí znát každý, kdo mluví anglicky

Workshop vede: Míša Pihrtová

Frázová slovesa jsou kámen úrazu pro většinu studentů angličtiny, protože se nám těžko pamatují, mnohdy se nám kombinace slovesa s předložkou mohou zdát nesmyslné. Během workshopu se seznámíme s těmi, která by neměla uniknout nikomu, kdo se o angličtinu zajímá, a povíme si také triky, jak si je zapamatovat.

Workshop startuje v 16:30.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

 Potkáte se s inspirativními řečníky

Marek Vít a Helena Zitková

zakladatel Help for English

spoluautorka knihy Připravte děti na život

Mgr. Marek Vít je spoluautorem webu Help for English a výukové aplikace Englishme.
Mgr. Helena Zitková, Ph.D. učí budoucí učitele angličtiny na Univerzitě Pardubice, je zakladatelkou osvětového webu coneviteoskole.cz a spoluautorkou knihy Připravte děti na život. Zabývají se moderními metodami výuky jazyků, výukou s použitím populární hudby a také tandemovou výukou. Kromě angličtiny mluví také španělsky a učí se společně vietnamsky.

Lucie Hodovalová

tvůrkyně obsahu, lektorka a koučka

V týmu Online jazyky již několik let pomáhá s tvorbou jazykových projektů. Kromě toho je také zapálenou lektorkou angličtiny a jazykovou koučkou v rámci projektů Online jazyky, Onlajnovka a Konverzační kluby. Také je tvůrkyní obsahu pro portály Online jazyky, EasyLingo, Jazyky od Píky a SoGoodLanguages.

Lýdia Hric Machová

polyglotka, autorka a majitelka Jazykového mentoringu

Slovenská polyglotka, která vymyslela svůj vlastní způsob výuky cizích jazyků známý jako Jazykový mentoring. Nikoho přitom neučí konkrétní jazyk, ale učí lidi, jako se sami dokáží naučit jakýkoliv jazyk až na plynulou úroveň. Jej TED talk z New Yorku vidělo už více než 15 milionů lidí, a ve světě polyglotů ji znají jako bývalou organizátorku největší světové akce pro polygloty, Polyglot Gathering. Její firma Jazykový mentoring patří mezi 10 největších jazykových škol na Slovensku. Lýdiiny metody se těší obrovskému zájmu mezi Čechy i Slováky.

Od príjemných inšpiratívných ľudí som získala pár tipov na zlepšenie, povzbudili ste ma do ďalšej práce na sebe, ďakujem krásne

Soňa Dobiášová

metodička, lektorka a jazyková koučka

Soňa Dobiášová je lektorka, metodička a jazyková koučka ovládající 7 cizích jazyků. Svou vášeň pro jazyky přetavila do online kurzů angličtiny pro samouky Jazyko.cz, kde vytváří kurzy angličtiny pro ženy 40+. Ve své jazykové škole Jazykovka Krumlov osobně vede výuku angličtiny a španělštiny a pořádá letní anglické kurzy pro děti i dospělé. Mimo výuky se věnuje dobrovolnickému projektu Hrdina z děcáku, který pomáhá dětem z dětských domovů objevit a rozvíjet jejich talenty. 

Bronislav Sobotka

tvůrce obsahu a nadšený učitel

Bronislav Sobotka alias Broňa je věčný optimista a nadšený učitel z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. Přestože sám z jazyků (včetně toho mateřského) ve škole propadal, je dnes držitelem červeného diplomu a nejvyšších certifikátů z jazykových mezinárodních zkoušek, angličtinu učil i na kurzech v Oxfordu. Natáčí nejsledovanější videa o angličtině na českém YouTube a jeho online kurzy prošly již desetitisíce studentů.

Digitální lektoři

lektorky pro studenty a online učitele

Jsme lektorské duo Ivana a Hanka, zakladatelky Digitálních lektorů, největší české vzdělávací platformy pro jazykové lektory. Naše studijní tipy jsou ověřeny stovkami studentů a dobře víme, že když propadnete kouzlu jazyka a zatoužíte si vyzkoušet něco nového, už vás nic nezastaví.

Tomáš Bednář

autor Kreativního slovníku

Spoluautor světově prvního anglického slovníku inspirovaného myšlenkovými mapami. S jeho přítelkyní Suzi (UK) pomáhají studentům učit se angličtinu přes slovíčka v souvislostech, díky kterým je učení vzrušující „honbou za pokladem“. S jejich unikátním slovníkem měl tu čest být hostem v DVTV a dalších.

Jana Čtveráčková

lektorka a překladatelka, autorka projektu FUNGLICKY.cz

Zkušená překladatelka a lektorka s dlouholetou praxí ve výuce angličtiny je také autorkou projektu Funglicky.cz a zároveň hravou tvůrkyní materiálů pro angličtinu.
Její motto je „Angličtina baví!“

Helena Flámová

jazyková mentorka, online lektorka

Zkušená jazyková mentorka a online lektorka se zaměřením na angličtinu a němčinu. Autorka jazykových publikací (Bloggers 4; Angličtina – přehled a cvičebnice středoškolské gramatiky; Speak English – zjednodušená anglická četba v pěti úrovních; Cvičebnice angličtiny; Procvičování angličtiny; Německy – čteme zábavně).

Dominika Pašková

zakladatelka Perfect World a lektorka 

Dominika Pašková je zakladatelkou Perfect World s.r.o., polyglotkou a mámou pěti malých dětí. V Perfect Wold se snaží pomoci každému studentovi cizího jazyka danému jazyku porozumět, ovládnout jej a konečně a jednou pro vždy dosáhnout svého cíle. Cizí jazyky miluje a ráda nejen v jejich rámci pomáhá lidem dívat se na svět z nového, svěžího úhlu pohledu.

Karoline Němcová Růžičková

mentorka, edukátorka a didaktička

Je Kanaďanka s českými kořeny, která se rozhodla změnit styl výuky v Česku, a kombinuje to nejlepší z obou zemí. Vyučuje metodologií na UPOL PedF, pro národní pedagogický institut a další mezinárodní organizace, mentoruje studenty i učitelé online, ale srdcovkou je pro ni výuka na gymnáziu města Konice v Olomouckém kraji. Využívá své zkušenosti se vzděláním a vytváří individuální programy pro studenty, aby vzali učení angličtiny do vlastních rukou, a tím měli i otevřené brány do světa.

Eliška Krásná

zakladatelka projektu Výuka AJ online

Jako lektorka angličtiny podniká už dlouhých 7 let a za tu dobu jí už rukama prošly stovky studentů. Je také zakladatelkou projektu a online jazykové školy „Výuka AJ online“ a spolu s dalšími lektory se specializuje na individuální výuku, která je šitá přesně na míru studentům tak, aby dosáhli svých jazykových cílů co nejrychleji. Na základě zkušeností z praxe tvoří výukový obsah na sociálních sítích, aby každý měl tu stejnou příležitost dostat se k know-how, díky kterému se bude moci naučit anglicky, potažmo jakýkoliv jiný cizí jazyk.

Martina Henderson

lektorka a překladatelka na volné noze

Ve Spojeném království žije 17 let, má britské občanství a anglický jazyk se pro ni stal téměř mateřským. Vystudovala International Business Management na Univerzitě v Derby. Má praktické zkušenosti v překladu z češtiny do britské angličtiny, marketingu, spolupracovala s místními byznysy, charitami a neziskovkami a ve volném čase učí online výuku konverzace. Naplňuje ji si stále rozšiřovat obzory a mapovat trendy.

 

Adéla Tomešová

firemní konzultantka

Adéla Tomešová pomáhá personalistům s efektivním nastavením firemního jazykového vzdělání a jeho řízením. Tak, aby zaměstnance výuka bavila, zvýšili si jazykové sebevědomí a investice do vzdělání se personalistům a firmám vrátila.

Konferenční balíček

Konferenční balíček můžete zakoupit po registraci

Všechny přednášky a workshopy včetně bonusů od vystupujících hostů jsme zabalili do balíčku, abyste se k nim mohli kdykoliv vrátit.

Velice vám děkuji za uspořádání této konference. Všichni přednášející byli skvělí a nadšení. Jsem ráda, že jsem si zakoupila konferenční balíček, z kterého jsem využila některé výhodné nabídky a zároveň jsem si mohla přehrát záznamy, které jsem nestihla. Držím Vám palce.

Otázky a odpovědi

Co je Umění jazyků?

Umění jazyků je online jazyková konference, kde se představí ti nejlepší hosté z oboru cizích jazyků u nás.

Konference se celá odehrává online, takže nemusíte nikam cestovat

Těšit se můžete na nabitý program plný přednášek na různá jazyková témata a praktických večerních workshopů

Jak bude konference probíhat?

Aby vám nic neuteklo, můžete se ke konferenci registrovat již nyní

Konference začíná 2. 10. 2023 a každý den konference vám přijde e-mail s přístupem k přednáškám a workshopu aktuálního dne

Přístup k workshopům a přednáškám máte vždy jen do konce dne

Pokud nějaký den nestihnete, můžete si pořídit Konferenční balíček.

Kdy a jak se dozvím program?

Program bude veřejný od 1. 9. 2023 na webových stránkách. 

Pokud se zaregistrujete, přijde vám informace přímo do e-mailové schránky.

Co je to Konferenční balíček?

Je to balíček, do kterého balíme všechny záznamy přednášek a workshopů od těch nejlepších jazykových expertů v České a Slovenské republice. 

Navíc v rámci konferenčního balíčku dostanete bonusy od vystupujících hostů.

Záznamy z přednášek a workshopů vám dodají potřebnou motivaci pro to, abyste se naučili cizí jazyk klidně i půl roku po skončení konference. 

E-mail pro registraci mi nepřišel

E-mail pro registraci může v některých případech přijít i do 24 hodin.

V případě, že již uběhlo 24 hodin nás neváhejte kontaktovat na podpoře info@umenijazyku.cz

Na online konferenci si přijde na své každý student i učitel jazyků

Načerpáte inspiraci pro své studium, dozvíte se tajné tipy a triky, které vám pomohou překonat studijní bloky, a představíme vám i nejnovější metody online výuky.

Těšíme se na: 

  • studenty jakéhokoliv jazyka od úplných začátečníků až po experty (úrovně A0 až C2)
  • personalisty, kteří se starají o jazykové vzdělávání zaměstnanců a chtějí poznat nejnovější trendy
  • rodiče dětí, kteří se chtějí s dětmi aktivně učit, ale neví přesně, jak to
  • všechny jazykové nadšence, kteří rádi sledují tipy a triky, které je posunou
  • a samozřejmě také na zapálené učitele 🙂

Tuto konferenci organizují a přináší

Online jazyky jsou největší česká online jazyková škola. Začněte studovat ZDARMA a vyzkoušejte si jakýkoli kurz. Vyberte si z 6 světových jazyků (angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny a ruštiny) a více než 100 online kurzů – od slovíčkových, přes kurzy obecného jazyka až po profesní kurzy pro obchod, IT, právníky, personalisty, účetní a další. Studujte snadněji, zábavněji a odkudkoliv.   www.onlinejazyky.cz