12. – 16. 9. 2022

Konference skončila.

 Pondělí 12. 9. 2022

Přednášky

Jak se stát v angličtině mistrem a proč to většina lidí nedokáže?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaký je skutečný důvod toho, proč mnoho lidí neumí anglicky na vysoké úrovni? Či proč to možná příliš nejde přímo Vám? V tomto webináři se můžete těšit na 4 konkrétní oblasti, které je třeba ovládnout, abychom se (nejen) v angličtině mohli stát mistry!

Řečník: Dominika Pašková

Angličtina v práci - malé chyby, velká nedorozumění?

Používáte v práci angličtinu? Pak se vám může hodit mých 10 tipů, na co si dát pozor, abyste neřekli něco, co nechcete. Do kterých pastí už jste se chytili?

Řečník: Jana Čtveráčková

Pracovní listy ke stažení zde.

I ty se dokážeš naučit cizí jazyk

Učení cizího jazyka je běh na dlouho trať, kterou ale dokáže každý. Stačí k tomu správné metody a přístup – jaké? To se dozvíte v 1. příspěvku od Online jazyky.

Řečník: Lucie Hodovalová

Workshopy

5 věcí, které v angličtině neumíme používat

Umíte anglicky, ale víte, že občas to ještě trošku drhne? Ne vším jste si zcela jisti a někdy máte pocit, že něco „prostě nechápete“? Kterých je těch 5 základních věcí, jež má téměř každý student angličtiny potíž použít správně? V tomto workshopu se jim podíváme na zoubek, pořádně si je procvičíme a umožníme jim dostat se nám pod kůži!

Workshop vede: Dominika Pašková, 18:30

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

+ Panelová
diskuze

Panelová diskuze proběhne ve 20:00. Těšit se můžete na Tomáše Bednáře, Janu Čtveráčkovou, Soňu Dobiášovou, Helenu Flámovou, Dominiku Paškovou a Karoline Němcovou Růžičkovou.

Úterý 13. 9. 2022

Přednášky

Cizí jazyk za 6 měsíců? To dáte!

Znáte slovíčka a gramatiku, ale při komunikaci máte najednou temno? Vypotíte ze sebe pár základních slov (půlka z nich je navíc v úplně jiném jazyce než potřebujete), z gramatiky si stěží vzpomenete na přítomný a minulý čas a leze to z vás jako z chlupaté deky? Je to tím, že se jazyk učíte způsobem, který vašemu mozku nevyhovuje a který vám neumožňuje vytvořit si paměťové šablony pro automatické použití. Začněte se učit jinak. Vtip je v tom, že to není náročnější. Naopak.

Řečník: Soňa Dobiášová

Jak prorazit úroveň "věčný začátečník" a učit se angličtinu 4x rychleji

Máte doma školáka, který se nedokáže domluvit v běžných situacích? Učíte se angličtinu už roky, ale konverzace je pro vás stále noční můrou? V téhle krátké prezentaci se podíváme na příčiny toho, proč je učení angličtiny tak těžké a představíme si metodu, která vám pomůže začít rozumět mluvené řeči a správně vyslovovat.

Řečník: Michaela Tilton

Proč většinu z toho, co se naučíš, zapomeneš?

“Jeden den to umím a druhý jakoby se mi látka vykouřila z hlavy…” Proč tak často zapomínáme a jak tomu předejít? To se dozvíte v 2. příspěvku od Online jazyky.

Řečník: Lucie Hodovalová

Jak být autonomním studentem aneb jak vzít učení cizího jazyka do vlastních rukou.

Navrhnu vám “blue-print” nebo mapu jak si sami rozvíjet své dovednosti, strategie a budovat svou sebedůvěru (protože víme, že to je základ abychom byli úspěšný v čemkoliv) a být autonomními studenty, kteří využívají veškeré příležitosti ke studiu jazyka.

Řečník: Karoline Němcová Růžičková

Workshopy

Nebuďte lamy a nepleťte si tahle slova

V angličtině je spousta slov, která zní velmi povědomě, tváří se přátelsky, ale zákeřně mají úplně jiný význam než v našem mateřském jazyce a často nás můžou přivést do trapných situací. Patříte k 99 % Čechů, kteří je používají špatně? Tak to pojďte napravit.

Workshop vede: Soňa Dobiášová, 17:30

Pracovní listy ke stažení zde.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Tvořte slovní mapy

Slovní mapy jsou skvělý způsob, jak si rychle, efektivně a hezky zapsat slovíčka, aby si je váš mozek zapamatoval, co nejjednodušeji. Slovní mapy vám pomohou začít přemýšlet o slovíčkách mnohem více v souvislostech, takže si je mnohem rychleji uložíte do dlouhodobé paměti a nebudete už více frustrováni tím, že vám slovíčka pořád vypadávají z hlavy. Přijďte na workshop a na vlastní kůži objevte kouzlo tvoření slovních map.

Co se na workshopu naučíte a dozvíte? 

 • Pokládat si správné otázky při učení se slovíček
 • Jak si z nudného seznamu slovíček vytvořit nejlepší slovní mapu
 • Jak a kdy si efektivně procvičovat slovíčka nejen ze slovní mapy
 • Zjistíte, kolik slovíček (ne)znáte

Co budete na workshopu potřebovat:

 • několik čistých papírů A4 nebo A3-
 • 5 a více propisek, fixů nebo pastelek různých barev
 • otevřenou mysl a dobrou náladu 🙂

Workshop vede: Tomáš Bednář, 19:00

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Středa 14. 9. 2022

Přednášky

Učení se jazyků prostřednictvím hudby

Z rozhovoru s Markem Vítem se dozvíte, proč je hudba dobrým prostředkem k učení cizího jazyka a jak s poslechem hudby pracovat tak, aby vám pomohla při studiu jazyka.

Řečník: Marek Vít

Zrychlené učení cizích jazyků pomocí paměťových technik

Jak zrychlit a zkvalitnit učení slovíček? Je třeba se je učit v souladu s tím, jak funguje naše paměť! Řízek si nejdříve nakrájíme, než ho dáme do pusy, ale slovíčka se většinou snažíme “spolknout” najednou. Proto je učení tak těžké a slovíčka z paměti neustále mizí. Ukážeme si, jak slovíčka transformovat a zpracovat pomocí paměťové techniky, aby nám šla do hlavy rychleji a zůstávala v dlouhodobé paměti.

Řečník: Jakub Pok

Pracovní listy (společné pro přednášku i workshop) ke stažení zde.

Kdy už začneš pořádně mluvit i ty?

Jazyk se učíme, abychom mohli mluvit, ale přesto při učení mluvení netrénujeme. Jak této situaci předejít, zapojit mluvení do svého učení, posunout se v něm dál a získat sebevědomí? To se dozvíte v 3. příspěvku od Online jazyky.

Řečník: Lucie Hodovalová

Workshopy

Jazyková tělocvična

Výslovnost patří k jazyku stejně jako gramatika, slovní zásoba či pravopis. V každém jazyce naleznete nějaké pro nás podivné hlásky a zvláštní fonetické jevy. Je proto velmi důležité vystoupit ze své komfortní zóny a odvážit se dělat se svými ústy někdy skutečně „psí kusy“. Přijďte si svá mluvidla procvičit do jazykové tělocvičny!

Workshop vede: Marek Vít, 19:00

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Let’s plan together!

Work on your goals, plan, learning management and reflection with the inspiration from others just like you. You are NOT alone! Who knows? Maybe you’ll even find a study buddy and be well on your way to becoming an autonomous learner.
This workshop is only in English. / Tento workshop je pouze v angličtině.

Workshop vede: Karoline Němcová Růžičková, 20:00

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Čtvrtek 15. 9. 2022

Přednášky

Jak se učit pomocí příběhů

Proč jsou ve výuce jazyků užitečné příběhy? Jak jdou dohromady příběhy a digitální technologie? Čím může být jazykovému učení prospěšné vaření nebo sport? Přijďte si poslechnout tento rozhovor.

Řečníci: Klára Pirklová, Jana Dresselová

Vytvoř si svou jazykovou výzvu

Naučíte se vytvořit si vlastní výzvu, kde se v průběhu 3 – 6 týdnů budete věnovat jazyku. Buďte na sebe pyšní a učte se každý den! Najděte si svůj vlastní systém, vytvořte si návyk a bavte se.

Řečníci: Hanka Šimáčková, Ivana Kudrnová

Jak se učit slovíčka?

V posledním příspěvku od Online jazyky Lucka poodhalí tajemství učení slovíček a předá závěrečné tipy pro učení cizích jazyků, které lze aplikovat ve všech oblastech.

Řečník: Lucie Hodovalová

Workshopy

Praktická ukázka zrychleného učení cizích jazyků pomocí paměťových technik

Zajímá vás, jak se dá zrychlit a zkvalitnit učení slovíček? V rámci workshopu si ukážeme, jak se slovíčka učit v souladu s tím, jak funguje naše paměť. Naučíme se, jak slovíčka transformovat a zpracovat pomocí paměťové techniky, aby nám šla do hlavy rychleji. Řekneme si, jak je správně opakovat, aby slovíčka z paměti nemizela a zůstávala v dlouhodobé paměti. Ukážeme si také, jak si pomocí paměťových technik usnadnit učení gramatiky a zapamatovat si například členy, předložky, frázová slovesa nebo cokoliv vás bude zajímat.

Workshop vede: Jakub Pok, 19:00

Pracovní listy (společné pro přednášku i workshop) ke stažení zde.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

Pátek 16. 9. 2022

Přednášky

ZÁZNAM WORKSHOPU: Tvořte slovní mapy
Slovní mapy jsou skvělý způsob, jak si rychle, efektivně a hezky zapsat slovíčka, aby si je váš mozek zapamatoval, co nejjednodušeji. Slovní mapy vám pomohou začít přemýšlet o slovíčkách mnohem více v souvislostech, takže si je mnohem rychleji uložíte do dlouhodobé paměti a nebudete už více frustrováni tím, že vám slovíčka pořád vypadávají z hlavy. Přijďte na workshop a na vlastní kůži objevte kouzlo tvoření slovních map.

Co se na workshopu naučíte a dozvíte? 

 • Pokládat si správné otázky při učení se slovíček
 • Jak si z nudného seznamu slovíček vytvořit nejlepší slovní mapu
 • Jak a kdy si efektivně procvičovat slovíčka nejen ze slovní mapy
 • Zjistíte, kolik slovíček (ne)znáte

Co budete na workshopu potřebovat:

 • několik čistých papírů A4 nebo A3-
 • 5 a více propisek, fixů nebo pastelek různých barev
 • otevřenou mysl a dobrou náladu 🙂

Řečník: Tomáš Bednář

4 tipy, jak se stát skutečně efektivním studentem jazyků

“Nepracujte tvrdě, pracujte chytře.“ Tento motivační citát už jste určitě párkrát slyšeli. Já říkám: „Neučte se tvrdě, učte se chytře.“ Znát efektivní metody, které vám vaši cestu k plynulosti výrazně usnadní a urychlí, vnímám už v dnešním rychlé době klíčové. Ve své přednášce se dotknu praktických tipů, jak se učit cizí skutečně efektivně, ale i správného nastavení mysli, což je neméně důležité.

Řečník: Eliška Krásná

Nejdřív miř, pak střílej: O nastavení cílů v jazyce

V rámci prezentace s příznačným názvem „Nejdřív miř, pak střílej“ vás jazyková mentorka Helena Flámová provede nastavením cílů v jazykovém vzdělávání tak, abyste jich skutečně dosáhli a v jazyce se zaručeně zdokonalili. Cíle si nastavíte ve 2 krocích v rámci prezentace a se 3. krokem, kterým je motivace a správné nastavení mysli, vám Helena pomůže na večerním workshopu.

Řečník: Helena Flámová

Pracovní listy (pro přednášku i workshop) ke stažení zde.

BONUS: Jazykové vzdělávání jako firemní benefit i pro rodinu

Víme, jak na výhodné studium cizího jazyka přes firmu, a poradíme, jak toho docílit. Rozhovor s Adélou Tomešovou a Veronikou Francovou, které mají s firemním vzděláváním zaměstnanců bohaté zkušenosti.

Řečník: Lucie Hodovalová, Adéla Tomešová, Veronika Francová

Workshopy

MINDSET neboli nastavení mysli

S účastníky si během setkání vyvrátíme nejčastější limitující přesvědčení a myšlenkové bloky, které lidem brání v tom, aby se učili jazyky s radostí a lehkostí.

Workshop vede: Helena Flámová, 19:00

Pracovní listy (pro přednášku i workshop) ke stažení zde.

Kapacita workshopu je omezená. Doporučujeme se připojit předem.

 Potkáte se s 15 inspirativními řečníky

Marek Vít

zakladatel Help for English

Je jedním ze zakladatelů známého portálu Help for English (www.helpforenglish.cz) a spoluautor internetové aplikace English Me (www.englishme.cz). Má dlouholeté zkušenosti jako učitel na základní, střední i vysoké škole, lektor dalšího vzdělávání učitelů, soukromý lektor a překladatel. Je držitelem jazykového certifikátu CPE a ocenění LABEL Evropský učitel jazyků 2008. Profesně se zabývá zejména inovativními metodami ve výuce anglického jazyka, především využitím informačních technologií, populární hudby, filmů a seriálů.

Digitální lektoři

lektorky pro studenty a online učitele

Ivana Kudrnová je lektorkou španělštiny, která probouzí hispánská já v rámci projektu Španělština do plavek. Je profík na online jazykové koučování, umí své studenty vést na dálku, vytvářet studijní plány, motivovat a řídit efektivní samostudium.

Hanka Šimáčková je lektorkou francouzštiny a už od roku 2014 se specializuje na online výuku. Zajímají ji technologie a baví ji vyhledávat nejrůznější online nástroje, které zpestřují a zjednodušují práci online lektora.

Jakub Pok

trenér paměti, Škola paměti

Trénováním paměti se zabývá již více než dvacet pět let. Pravidelně publikuje články o trénování paměti a s možnostmi, jak efektivně trénovat svou paměť, seznamuje veřejnost v České republice i na Slovensku. Byl také hostem v televizních pořadech Show Jana Krause, Zázraky přírody, Nejchytřejší Čech nebo v rozhlasových pořadech, jako je například Host Radiožurnálu. Je autorem knihy Jak se naučit
100 slovíček za hodinu, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Lucie Hodovalová

tvůrkyně obsahu, lektorka a koučka

V týmu online jazyky již několik let pomáhá s tvorbou jazykových projektů. Kromě toho je také zapálenou lektorkou angličtiny a jazykovou koučkou v rámci projektů Online jazyky, Onlajnovka a Konverzační kluby. Také je tvůrkyní obsahu pro portály Online jazyky, EasyLingo, Jazyky od Píky a SoGoodLanguages.

Tomáš Bednář

autor Kreativního slovníku

Spoluautor světově prvního anglického slovníku inspirovaného myšlenkovými mapami. S jeho přítelkyní Suzi (UK) pomáhají studentům učit se angličtinu přes slovíčka v souvislostech, díky kterým je učení vzrušující „honbou za pokladem“. S jejich unikátním slovníkem měl tu čest být hostem v DVTV a dalších.

Michaela Tilton

autorka vzdělávacích programů

Je spoluautorkou metodiky a výukových materiálů programu GoKids English, školí lektory a učitele angličtiny a přivezla do Čech unikátní program na výuku angličtiny SciLearn English. Vystudovala VŠE v Praze a UCLA v Kalifornii. Věnuje se inovacím ve výuce angličtiny a věří, že každý dokáže dokonale zvládnout angličtinu.

Soňa Dobiášová

metodička, lektorka a jazyková koučka

Ovládá plynně čtyři cizí jazyky a dalšími třemi se domluví. Její celoživotní vášní je učení (se), práce s lidmi a vymýšlení nových výukových postupů.
V poslední době se věnuje studiu teorie myšlení, motivace a paměti z pohledu neurovědy a tyto nové poznatky aplikuje ve svých nových projektech, jako jsou online kurzy Jazyko nebo osobní jazykové koučování na míru.

Klára Pirklová

lektorka, learning designerka

Učí jazykové lektory vytvářet pro studenty unikátní vzdělávací zkušenost v podobě skvělých lekcí, kurzů či online programů. Studenty zase učí brát vzdělávání do svých rukou, rozněcovat lásku k poznávání a dosahovat úspěchů.

Helena Flámová

jazyková mentorka, online lektorka

Zkušená jazyková mentorka a online lektorka se zaměřením na angličtinu a němčinu. Autorka jazykových publikací (Bloggers 4; Angličtina – přehled a cvičebnice středoškolské gramatiky; Speak English – zjednodušená anglická četba v pěti úrovních; Cvičebnice angličtiny; Procvičování angličtiny; Německy – čteme zábavně).

Jana Čtveráčková

lektorka a překladatelka, autorka projektu FUNGLICKY.cz

Vystudovala ekonomii i angličtinu a tyto své dvě odbornosti ráda propojuje ve firemní výuce. Denně pracuje hlavně s lidmi, kteří v práci potřebují anglicky komunikovat s kolegy či klienty, prezentovat, telefonovat nebo psát maily. A stále nevěří, že obchodní angličtina musí být nuda!

Eliška Krásná

zakladatelka projektu Výuka AJ online

Pomáhá studentům překonat jazykovou bariéru, ať už formou jazykových lekcí nebo individuálního mentoringu. Je autorkou kurzu pro samouky, několika publikací a eBooků, a v neposlední řadě tvůrkyní podcastu a YouTube kanálu „Výuka AJ online“. Nejefektivnější způsob, jak se naučit cizí jazyk, je podle její praxe spolupráce samouka a lektora – proto svým studentům nedává rybu, ale učí je rybařit. 🙂

Karoline Němcová Růžičková

mentorka, edukátorka a didaktička

Je Kanaďanka s českými kořeny, která se rozhodla změnit styl výuky v Česku, a kombinuje to nejlepší z obou zemí. Využívá své zkušenosti se vzděláním a vytváří individuální programy pro studenty, aby vzali učení angličtiny do vlastních rukou, a tím měli i otevřené brány do světa.

Dominika Pašková

zakladatelka Perfect World a lektorka 

Dominika Pašková je zakladatelkou Perfect World s.r.o., polyglotkou a mámou pěti malých dětí. V Perfect Wold se snaží pomoci každému studentovi cizího jazyka danému jazyku porozumět, ovládnout jej a konečně a jednou pro vždy dosáhnout svého cíle. Cizí jazyky miluje a ráda nejen v jejich rámci pomáhá lidem dívat se na svět z nového, svěžího úhlu pohledu.

Jana Dresselová

soukromá lektorka a učitelka na ZŠ

Němčina nemusí být dřina, vlastně to může být docela zábava. Jednou nohou učitelka na základce, druhou soukromá lektorka testuje na vlastní kůži, jak se co nejlépe učit cizí jazyky – a pak se pro ně snaží nadchnout i své studenty. Nedávno spojila své zkušenosti bývalé novinářky s učitelskou praxí a začala točit výuková videa a podcasty „Deutsch mit Jana“. Zpracovává témata všedního dne, která namlouvá srozumitelnou němčinou a pak je publikuje na svém webu ucimnemcinu.cz. „Jazyky mají být hlavně pro radost,“ zní její výukové motto.

Tuto konferenci organizují a přináší

Online jazyky jsou největší česká online jazyková škola.
Začněte studovat ZDARMA a vyzkoušejte si jakýkoli kurz.
Vyberte si z 6 světových jazyků (angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny a ruštiny) a více než 100 online kurzů – od slovíčkových, přes kurzy obecného jazyka až po profesní kurzy pro obchod, IT, právníky, personalisty, účetní a další.
Studujte snadněji, zábavněji a odkudkoliv.

 

www.onlinejazyky.cz